Produkcja

Tutaj znajdziesz kilka ważnych informacji, które w dzisiejszych czasach powinny być ogromnie istotne dla każdego konsumenta. Opowiemy Ci jak powstają nasze projekty, jakie etapy przechodzi każde ubranie, gdzie kupujemy materiały i kto odpowiada za szycie. Chcemy być z Wami transparentni, więc podzielimy się dlaczego takie ubrania więcej kosztują.

1. PROCES PROJEKTOWY

Sam projekt z reguły nie powstaje długo, rodzi się pomysł ze skumulowanych inspiracji, wcześniejszych krojów, które się sprawdziły i z noszonych ulubionych rzeczy. Proces projektowy wiąże się z masą rysunków i moodboardów, szukaniem dobrego i pięknego materiału oraz dodatków pasmanteryjnych. 

! NASZE MATERIAŁY: Kupowane są w Polsce, przeważnie w hurtowniach w Warszawie i w Łodzi. Część materiałów np. dzianiny produkowane są w Polsce, natomiast część, którą kupujemy w Łodzi najczęściej pochodzi z Hiszpanii. Staramy się wybierać materiały naturalnego pochodzenia. Aktualnie działamy nad wprowadzeniem materiałów z certyfikatami. 

2. KONSTRUKCJA I PIERWOWZÓR

Konstrukcja to zbiór wyciętych elementów każdej części ubrania, od głównych elementów typu tył i przód koszuli, po te drobne, czyli mankiety i kołnierzyki. Od konstrukcji zależy jak ubranie będzie wyglądało, a co ważniejsze jak będzie leżało. Dlatego, żeby to sprawdzić przeszywamy pierwowzór. Mierzymy go i robimy poprawki do momentu, aż nie spełni wszystkich naszych oczekiwań. Jest to najdłuższy i najbardziej wymagający etap całej produkcji. 

3. SZYCIE 

Kiedy finalny pierwowzór zostanie zaakceptowany trafia do odszycia. Na tym etapie wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Do szwalni zawozimy każdy element zaplanowanego projektu: konstrukcje, pierwowzór, materiały, nici, guziki, suwaki, ozdoby. Projekty są odszywane z konstrukcji i zostają oznaczone metką TOKU! Jedno ubranie od wycięcia elementów z materiału do przyszycia ostatniego guzika potrafi zająć kilka godzin. 

! KTO SZYJE ubrania TOKU: Nasze ubrania są odszywane w butikowej, warszawskiej szwalni prowadzonej przez dwie siostry i ich zespół. Po wielu próbach znaleźliśmy swoją wymarzoną szwalnię, gdzie cała produkcja odbywa się etycznie.

4. SKLEP I WYSYŁKA

Po odebraniu i sprawdzeniu wszystkich ubrań, możemy zająć się częścią techniczną. Robimy zdjęcia i przygotowujemy opisy. Wstawiamy wszystko do sklepu online. To tutaj zaczyna się nasz kontakt z Tobą :)  Po zakupie, Twoja paczka trafia do Ciebie. Bardzo zależy nam na Twoim feedbacku, więc śmiało pisz. Czekamy na Twoje zdjęcia w ubraniach TOKU, oznaczaj nas @toku_womenswear i pokaż nam swój #TOKUmoment!

! OPAKOWANIE: Nasze opakowania są w ECO, swoją przesyłkę dostaniesz w pudełku (bez logo, bez naklejek), które będziesz mogła ponownie wykorzystać.

Na koniec podsumujmy z czego składa się cena naszych ubrań: materiał, pasmanteria, konstrukcja, pierwowzór, odszycie, opakowania, ZUS, podatek, utrzymanie pomocy technologicznych (platforma sklepu, płatności itd.), zdjęcia, promocja i nasza wypłata. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.